Żaluzje aluminiowe


Nie ma naturalniejszego sposobu na regulację światła słonecznego wpadającego do naszych wnętrz niż żaluzje aluminiowe. Żaluzje to już klasyk wśród osłon przeciwsłonecznych.

Starannie dobrane komponenty gwarantują długowieczność i bezstopniową regulację światła. Każda z naszych żaluzji aluminiowych jest produktem wykonywanym na indywidualne zamówienie. Mają znaczenie dla nas milimetrowe różnice w bliźniaczych na pierwszy rzut oka oknach. A to oznacza, że nasze osłony są idealnie dopasowane do Państwa potrzeb. W naszej ofercie znajdują się zarówno żaluzje aluminiowe o szerokości 25 mm jak i 50 mm. 

Nowoczesna klasyka


Klasycznie i nowocześnie


Klasyk na naszych oknach ...

Nie ma naturalniejszego sposobu na regulację światła słonecznego wpadającego do naszych wnętrz niż żaluzje aluminiowe.

Wysokiej jakości komponenty gwarantują długowieczność i bezstopniową regulację światła.

Ochrona przeciwsłoneczna


Żaluzje to już klasyk wśród osłon przeciwsłonecznych.

Starannie dobrane komponenty komponenty gwarantują długowieczność i bezstopniową regulację światła.

Ochrona przed spojrzeniem


Proste przestawienie kąta nachylenia lameli spowoduje, zachowujemy swoją prywatność.

Już nigdy więcej nie będziemy musieli uciekać przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz.

Regulacja światła


Istotą istnienia żaluzji jest regulacja dopływu światła poprzez proste przestawienia kąta nachylenia lameli.

Regulacja dopływu ciepła


Istotą istnienia żaluzji jest regulacja dopływu światła.

Wraz z przyblokowaniem światła wpada do naszych wnętrz odpowiednio mniej ciepła.

Do wilgotnych wnętrz


Żaluzja aluminiowa poradzi sobie bez problemu w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności.

Należy jedynia pamiętać o właściwym użytkowaniu i pielęgnacji całego systemu osłony.

Dekoracyjny design


Żaluzje aluminiowe podlegają ciągłemu rozojowi.

Oprócz tradycyjnych kolorów lameli mamy do wyboru lamele w kolorach drewnopodobnych i lamele perforowane dla jeszcze delikatniejszego regulowania światłem.

Produkt na wymiar


Każda z naszych żaluzji aluminiowych jest produktem wykonywanym na indywidualne zamówienie.

Mają znaczenie dla nas milimetrowe różnice w bliźniaczych na pierwszy rzut oka oknach. A to oznacza, że nasze osłony są idealnie dopasowane do Państwa potrzeb.

Warianty wykonania

żaluzje o szerokości lameli 25mmŻaluzje o szerokości lameli 25 mm można montować na trzy sposoby. Pierwszy ze sposobów dotyczy montażu w świetle szyby. Wówczas mierzymy szerokość od jednej listwy przyszybowej do drugiej. Od odległości pomiędzy listwami przyszybowymi odejmujemy wówczas około 4-5 mm, aby pozostawić nieco przestrzeni. Wysokość żaluzji jest taka jak i odległość pomiędzy listwami przyszybowymi.


Drugi sposób montażu to tzw. montaż bezinwazyjny . Wówczas szerokość zależy od odległości pomiędzy stykami listwprzyszybowych, natomiast wysokość takich żaluzji odpowiada wysokości całego skrzydła.


Żaluzje o szerokości lameli 25 mm można również instalować przy ścianie, bądź suficie. Jest to tzw. montaż inwazyjny. Wówczas szerokość oraz wysokość zależy od rozmiarów wnęki okiennej. Wówczas do szerokości wnęki dodajemy po 5 cm z każdej ze stron (razem 10 cm), a przy pomiarze wysokości wnęki należy dodać około 15 cm.


Do żaluzji o szerokości lameli 25 mm można zastosować także prowadzenie boczne żyłkowe, które powoduje, że żaluzja na całej długości okna przytwierdzona jest do ramy okiennej. W ten sposób żaluzja ściśle przylega do okna i utrzymuje się przy nim nawet gdy okno jest uchylone.

Warianty wykonania

żaluzje o szerokości lameli 50mmŻaluzje o szerokości lameli 50 mm można instalować przy ścianie, bądź suficie. Jest to tzw. montaż inwazyjny. Wówczas szerokość oraz wysokość żaluzji zależy od rozmiarów wnęki okiennej. Wówczas do szerokości wnęki dodajemy po 5 cm z każdej ze stron (razem 10 cm), a przy pomiarze wysokości wnęki należy dodać około 15 cm.


Istnieje również możliwość zastosowania tzw. drabinki taśmowej.;